Adwokat prawo pracy – Kancelaria od prawa rodzinnego Warszawa z doświadczonym prawnikiem

Odsetek par małżeńskich które podejmuje decyzje o rozwodzie jest coraz większy. Czy do przeprowadzenia rozwodu potrzeby jest udział adwokata? Czy wystarczy porada w kancelarii? A może jedynie darmowa porada internetowa? Z pewnością nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te pytania, gdyż różne są potrzeby Klientów, tak z merytorycznego jak i emocjonalnego punktu widzenia. Niektórym wystarczy zapoznać się z wzorem pozwu o rozwód zamieszczonym w Internecie aby czuć się bezpiecznie podczas procesu o rozwód. Inni Kliencie natomiast, nawet w przypadku tzw. rozwodu bez orzekania o winie małżonka, potrzebują pomocy nie tylko przy sporządzeniu pozwu, ale też i dalszych pism procesowych, wielu spotkań w kancelarii i solidnego przygotowania przed wejściem na salę rozpraw. Udział adwokata w takim postępowaniu daje Klientom większe poczucie bezpieczeństwa.

Należy pamiętać, iż rozwód, w przypadku kiedy strony posiadają małoletnie dzieci, nie sprowadza się jedynie do rozstania małżonków, ale też do uregulowania wszelkich kwestii związanych z dziećmi, takich jak władza rodzicielska, miejsce zamieszkania dzieci po rozwodzie rodziców, kontakty dzieci z drugim z rodziców. W takim przypadku rolą adwokata jest poprowadzenie negocjacji czy tez raczej mediacji pozasądowych przed pierwszą rozprawą celem uzgodnienia przez małżonków warunków rozwodu jak i podpisania porozumienia wychowawczego regulującego kwestie dzieci.

Jak i jakie wnioski dowodowe można sporządzić w rozwodzie z orzekaniem o winie małżonka? Jak można zabezpieczyć potrzeby rodziny w czasie trwania procesu o rozwód? Czy można podzielić majątek w trakcie rozwodu? Czy i kiedy wprowadzić rozdzielność majątkową w takcie trwania małżeństwa? Jest wiele pytań na które Kancelaria zawsze stara się wyczerpująco odpowiedzieć, prezentując klientowi spectrum możliwości działania.